Info Office MMI - Obchodní databáze    Co je nového
Skip Navigation Links.

Sestavy

Pro zjednodušení lze definovat sestavy produktů, které můžete použít při zadání některých dokladů, jako např. příjemka či výdejka materiálu. Sestavu je možně vytvořit přímo v obchodní databázi, nebo využít zadání materiálové normy v modulu Výroba.

Sestava je zadána v katalogu produktů jako běžný produkt, který má nastavenu položku typ na sestava. Poklepnutím na této položce  otevřeme formulář, kde zadáme, z čeho se tato sestava skládá. Vybíráme libovolné produkty z katalogu a ke každému zadáme množství potřebné pro tuto sestavu. Narozdíl od materiálové normy zde nelze vytvářet podsestavy. 

Převzetí sestavy na doklad provedete volbou z tlačítka Převzít, kde zvolíte Sestavu, v případě, že jste popis sestavy provedli v Obchodní databázi nebo Kusovník, v případě, že jste využili materiálové normy z modulu Výroba. Po zadání množství se provede výpočet prvků sestavy, které jsou pak vloženy do dokladu. Na dokladu budou obsaženy pouze prvky sestavy, nikoliv vlastní sestava, která sloužila pouze pro zjednodušení zadání.