Info Office MMI - Pokyny k instalaci
Skip Navigation Links.

Základní komponenty

Pro práci systému Info Office jsou potřeba následující programy a komponenty:

- MS Access (jako součást MS Office, nebo Runtime Access - ke stažení zdarma)
- Microsoft .Net Framework 3.5
- Programové komponenty
- Kořenový certifikát Info Office

Komponenty doinstaluje automaticky při instalaci klienta program Info Office Update, ale zde se o nich můžete dozvědět více.

Všechny klientské programy instalujte do jedné složky. Je třeba změnit výchozí složka "C:\Program files\Info office MMI". Pro operační systém Windows Vista a vyšší neinstalujte Info Office do složky Program files, ale například do "C:\Info Office MMI".

Microsoft Office nebo příslušný Runtime Access

MS  Office

Je možné použít Microsoft Office 2007 od verze Professional výše. Pokud nepoužíváte výše uvedený programový balík, můžete nainstalovat pouze příslušný Runtime. Vždy je však potřeba doinstalovat potřebné service packy a opravné balíčky. Výhodou plné verze MS Office je možnost ukládat výstupy ve formátech PDF a XPS.

Instalace Runtime MS Access

Pro bezproblémovou práci nových funkcí, které řeší problematiku ověřování spolehlivosti plátce DPH, je potřeba nainstalovat verzi Runtime MS Access 2007.

Aktuálně nainstalovanou verzi zjistíte po spuštění libovolného programu Info Office volbou Nápověda o aplikaci. Podívejte se na verzi MS Access. Verze 14 odpovídá Access 2010, verze 12 Access 2007 a verze 11 Access 2003. Pokud jste již aktualizovali programy a při spuštění je hlášena chyba, je jasné, že je potřeba aktualizovat i Runtime.

Nejprve odinstalujte předchozí verzi Runtime. V Ovládacích panelech zvolte Programy a funkce. V nainstalovaných programech vyhledejte Microsoft Office Access 2003 Runtime a program odinstalujte.

Z odkazu níže nainstalujte Runtime MS Access 2007.

Pokud jste dosud používali Runtime 2003 a neměli nainstalovaný kořenový certifikát certifikační autority CA Info Office, tak jej také nainstalujte.

Runtime MS Access 2007

 

Microsoft .Net Framework 3.5

Stáhněte zde a spusťte instalaci. Komponenta je potřebná pro Info Office Update.

Programové komponenty

Stáhněte zde a spusťte instalaci 0,15 MB  

Certifikáty

Pro ověření programů Info Office je potřeba nainstalovat kořenový certifikát Info Office s.r.o. Při instalaci zvolte při výběru úložiště certifikátů důvěryhodné kořenové certifikační autority. Nikoliv automaticky vybrat úložiště.